Jak dobrać listwy przypodłogowe?

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 59)
  • Autor
    Wpisy
  • #69990
    ana_bullfinch
    Członek

    Myślę, że poradzisz sobie z montażem (mam nadzieje że ja też :D ). Co do cen, to zrobiłem w końcu rozeznanie i ze spokojem fajne, białe listwy dobrej jakości można dostać od 17 złotych za metr bieżący, także nie jest źle.

    #69991
    John Doe
    Członek

    Ciemna listwa jakoś mnie nie przekonuje, pewni dlatego, że jestem zakochana w białych.
    Ale trzeba przyznać, że wygląda to na tym zdjęciu całkiem nieźle, po prostu nie mój styl

    #69992
    ana_bullfinch
    Członek

    Tylko białe listwy i najlepiej w angielskim stylu. Czuli takie jak poniżej. Ciemne niby też ok, ale to jednak białe mają to coś.

    #69993
    Umer
    Członek

    Ciekawy artykuł, w którym mowa nie tylko o MDFach, ale także o innych rodzajach listw przypodłogowych. Dobra poglądówka, polecam każdemu kto jest w trakcie szukania http://parkiet.pl/blog/zamawiamy-listwy-podlogowe-na-co-zwrocic-uwage/

    #69994
    Truba
    Członek

    @jacradd85 napisał:

    Tylko białe listwy i najlepiej w angielskim stylu. Czuli takie jak poniżej. Ciemne niby też ok, ale to jednak białe mają to coś.

    taaak mają. Dużo uroku i zakamarków,z których trzeba ścierać kurz :D

    #69995
    Domelka
    Członek

    @irmina napisał:

    Zobaczcie co znalazłam:

    „Ciemna podłoga nadaje wnętrzu kolonialny charakter, dodaje powagi. Taka podłoga idealna jest do gabinetów i salonów. Zmniejsza optycznie, nadaje się więc tylko do dużych wnętrz.

    Z listwami trzeba być ostrożnym. Jeśli zrobimy je w kolorze bardzo ciemnej podłogi, to na jasnej ścianie mogą wyglądać jak czarne podkolanówki. Im ciemniejsza podłoga, tym węższa listwa z tego samego drewna.”

    No i to ma sens, takie połączenie na ciemno to będzie tragiczny efekt. Widziałem kiedyś taki wynalazek i przyznam, że ani to estetyczne, ani sensowne w jakikolwiek sposób.

    #69996
    antex
    Członek

    @kleppa napisał:

    @irmina napisał:

    Zobaczcie co znalazłam:

    „Ciemna podłoga nadaje wnętrzu kolonialny charakter, dodaje powagi. Taka podłoga idealna jest do gabinetów i salonów. Zmniejsza optycznie, nadaje się więc tylko do dużych wnętrz.

    Z listwami trzeba być ostrożnym. Jeśli zrobimy je w kolorze bardzo ciemnej podłogi, to na jasnej ścianie mogą wyglądać jak czarne podkolanówki. Im ciemniejsza podłoga, tym węższa listwa z tego samego drewna.”

    No i to ma sens, takie połączenie na ciemno to będzie tragiczny efekt. Widziałem kiedyś taki wynalazek i przyznam, że ani to estetyczne, ani sensowne w jakikolwiek sposób.

    Bardzo dobra zasada. Nie myslałam o tym, ale faktycznie macie rację, że tak jest – ciemna podłoga nie może mieć dużej listwy, bo będzie jeszcze bardziej ponuro.

    #69997
    testowy
    Członek

    @maras napisał:

    Witajcie!

    Razem z żoną chcemy wymienić podłogi w całym mieszkaniu. Mamy mały problem z listwami podłogowymi. Nie wiemy czym kierować się przy doborze ich koloru. Czy jest jakaś obowiązująca zasada? Dobiera się je do koloru podłogi czy ściany?

    Pod kolor podłogi będzie bardziej optymalnie, bo to powoduje, że masz potem bardziej spójne połączenie kolorystyczne :)

    #69998
    Truba
    Członek

    @pleksix napisał:

    @maras napisał:

    Witajcie!

    Razem z żoną chcemy wymienić podłogi w całym mieszkaniu. Mamy mały problem z listwami podłogowymi. Nie wiemy czym kierować się przy doborze ich koloru. Czy jest jakaś obowiązująca zasada? Dobiera się je do koloru podłogi czy ściany?

    Pod kolor podłogi będzie bardziej optymalnie, bo to powoduje, że masz potem bardziej spójne połączenie kolorystyczne :)

    Pod kolor podłogi albo białe

    #69999
    wygana
    Członek

    albo z nutką fantazji :D

    #70000
    wygana
    Członek

    #70001
    testowy
    Członek

    @wiesiek napisał:

    Wg. mnie możesz wybrać listwy pod kolor podłogi. To będzie lepsze rozwiązanie. Co zrobisz w momencie, kiedy zamarzy Ci się zmiana wystroju? Częściej zmieniamy kolor ścian, niż podłogę.

    No tak – jak robimy podłogę to raczej na lata, a zmiana kolorów z racji zmiany trendów czy własnego widzimisię to już częstsza opcja

    #70002
    Truba
    Członek

    Ja jestem nadal z ligi obrońców białych listew. TUTAJ jest cały temat o białych, pełno w nich zdjęć z inspiracjami. Białe listwy pasują do absolutnie każdego wnętrza.

    #70003
    kledbud
    Członek

    Biała listwa będzie pasowała wszędzie, nawet jak zdecydujesz się na zmianę koloru ścian. Obojętnie, czy będzie ciemna, czy jasna. tutaj masz sporo zdjęć takich połączeń.

    #70004
    Buritto
    Członek

    @Jane Doe napisał:

    No tu wygląda mega konkretnie, cała aranżacja świetnie ze sobą skomponowana, rzadko się zdarza.

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 59)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.